Zrzut Ekranu 2016 04 16 O 18.12.31

Mniej alergii z Box Mistral.

Aż 40 proc. Polaków cierpi na różnego rodzaju uczulenia – twierdzą specjaliści, którzy wzięli udział w konferencji „Alergia – współczesna epidemia”. U mniej więcej 25% z nas występuje katar alergiczny, który może doprowadzić do rozwinięcia się astmy. (źródło)

Roztocza atakują gdy śpimy

Roztocza, pyłki, ale również pleśnie i grzyby są przyczyną większości tego typu uczuleń. Dla tych milionów Polaków, którzy zmagają się z alergiami wziewnymi wybór materaca do spania ma ogromne znaczenie. Jest tak dlatego, że alergeny roztoczy najczęściej wdychamy podczas ręcznego odkurzania mebli oraz… w czasie snu.  Nawet antyalergiczna pościel nie gwarantuje poprawy. Pomóc może za to odpowiedni wybór materaca. Koniecznie należy zwrócić uwagę na materiały, z których jest wykonany. Najważniejsze, jest to, by zapewniały one dobrą cyrkulację powietrza, powstrzymującą rozwój drobnoustrojów.

Na portalach dla alergików znaleźć można mnóstwo rad dotyczących walki z roztoczami. Podstawowa zasada – wietrzyć i suszyć materac, na którym śpi alergik. Te powtarzalne i uciążliwe czynności nie są konieczne, kiedy materac dla alergika to materac Box Mistral. Dlaczego?

Box Mistral w walce z alergenami

Technologia Mistral przyczyniła się do rozwoju innowacyjnego konceptu higieny i zdrowia, którego główną cechą jest oddychalność i przepuszczalność powietrza. Poprzez zastosowanie specjalnej poduszki powietrznej, tworzy się układ oddychający, który eliminuje wilgoć, jaką wytwarza ludzkie ciało podczas odpoczynku. Stała cyrkulacja powietrza zapobiega powstawaniu pleśni oraz namnażaniu się roztoczy. Bez wilgoci, bez roztoczy, bakterii i grzybów! Taki będzie Twój sen na materacach Box Mistral.