14

Między materacem a Twoim ciałem, czyli Mistral Air Technology.

Materace Box Mistral – więcej powietrza!

Trójwymiarowa warstwa Mistral tworzy poduszkę powietrzną, która ulokowana w materacu wewnątrz pokrowca stanowi system oddychający, który jest w stanie eliminować wilgoć, wytwarzaną przez  ludzkie ciało podczas odpoczynku. Poprzez zastosowanie specjalnej poduszki powietrznej tworzy się układ oddychający, który eliminuje wilgoć, jaką wytwarza ludzkie ciało podczas odpoczynku. Struktura warstwy Mistral zachowuje swój pierwotny kształt nawet pod obciążeniem zapewniając swobodny przepływ powietrza. Co z tego wynika? Tam, gdzie występuje przepływ powietrza nie wytwarzają się pleśń i bakterie występujące w drobinkach kurzu.

Materace Box Mistral – więcej higieny!

Higiena to dział medycyny, który bada wpływ środowiska na jego zdrowie psychiczne i fizyczne. Praktycznymi wynikami higieny są wskazówki dotyczące tego, co dla nas jest czynnikiem pozytywnym a co negatywnym w otoczeniu, które wpływy zagrażają naszemu zdrowiu, a które nam sprzyjają. Kiedy w kontekście higieny mówimy o śnie, myślimy o wielu aspektach wpływających na jakość naszego snu takich jak aktywność fizyczna, stres, odżywianie etc. ( np.: http://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/zasady-higieny-snu-jak-sie-wyspac-bez-tabletki-nasennej/)

Higiena to również zachowanie czystości i ograniczenie negatywnych skutków narażania organizmu na bodźce patogenne. W przypadku materaców do spania istotne jest to, by zapewniały właściwą cyrkulację powietrza wokół ciała – eliminując warunki sprzyjające rozwojowi roztoczy i bakterii. Ponadto ich konstrukcja powinna zapewniać ciału odpowiednie podparcie w pozycji leżącej, co pozwala na właściwy odpoczynek i odciążenie kręgosłupa.

Materac Box Mistral gwarantuje higienę, której nie można porównać z niczym innym, bo żaden inny materac nie zapewnia takiego komfortu związanego z przepływem powietrza pod ciałem śpiącej osoby.