Katar

Zdrowiej podczas snu…

Czy wiesz, że podczas snu spada temperatura ciała, a praca poszczególnych narządów ulega spowolnieniu dzięki czemu zmniejsza się wydatek energetyczny organizmu? To jednak nie wszystko.
Naukowcy wciąż badają zjawisko snu i jego wpływ na nasze zdrowie.

Sen pomaga walczyć w infekcjami

Specyficzny układ hormonalny występujący wieczorem w naszym organizmie tworzy warunki dla prawidłowego przebiegu procesów regeneracyjnych i znacząco poprawia szybkość naszej walki z infekcjami – twierdzi prof. Dąbrowski, ekspert z Centrum Informacji o Przeziębieniu i Grypie.
Gdy chorujemy, potrzebujemy szczególnie dużo snu. Niedostateczna ilość snu lub zła jakość nocnego wypoczynku może wydłużyć okres rekonwalescencji. Najbardziej regeneracyjne właściwości ma odpowiednio długi, a przede wszystkim spokojny i nieprzerwany sen. Wynika to z faktu, że organizm zaczyna odpoczywać zwykle dopiero po 1-2 godzinach od położenia się do łóżka.

(za: http://kobieta.onet.pl/zdrowie/rola-snu-w-leczeniu-grypy-i-przeziebien/c919l)

Jak zasnąć kiedy męczy katar?

Problem w tym, że wtedy, gdy najbardziej potrzebujemy spokojnego snu, jest nam szczególnie trudno zasnąć. To przez stresogenne objawy infekcji – katar, kaszel, zatkane uszy, wieczorem to wszystko zdaje się jeszcze intensywniej nas męczyć. Nic dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się specyfiki medyczne i naturalne metody leczenia stosowane przed snem – dla wyciszenia organizmu.

Nie mniej ważne jednak w każdej sytuacji – zarówno podczas choroby, jak i w okresie zdrowia – są standardowe procedury poprawiające komfort snu:

  1. wietrzenie pokoju,
  2. ograniczenie spożywania posiłków przed snem,
  3. wyciszenie.

Odpowiednio dobrany materac do spania, taki jak na przykład perfekcyjny materac Box Mistral, na pewno również przyczyni się do podniesienia jakości naszego nocnego wypoczynku.