Materac Leczniczy

Box Mistral chroni przed odleżynami.

„Ludzie przykuci przez chorobę do łóżka często narzekają na odleżyny. Te trudno gojące się zmiany na skórze mogą powstać nawet w ciągu kilku godzin, sprawiają ogromny ból i mogą być przyczyną zakażeń. Pierwszym niepokojącym sygnałem jest zaczerwienienie skóry, zwłaszcza jeśli nie znika pod wpływem ucisku. Na tym etapie odleżynę można jeszcze w miarę łatwo wyleczyć. Potem zaczerwienione miejsce ciemnieje.
Niedokrwiona tkanka ulega obumarciu i staje się żółtawa, brązowa, aż wreszcie czarna. Martwa oddziela się od zdrowych, tworząc owrzodzenia odleżynowe. Takie zmiany leczy się bardzo trudno, a częste zakażenia rany dodatkowo komplikują terapię” – mówi lek. med. Anna Jaworska.

(źródło: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/skora/odlezyny-rany-na-skorze-sprawiaja-bol-i-sa-trudne-do-wyleczenia_33555.html)

Wśród najważniejszych działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu odleżyn wymienia się:

  1. regularną – przynajmniej co dwie godziny – zmianę ułożenia chorego;
  2. odpowiednią higienę skóry – utrzymywanie lekko kwaśnego pH skóry i zapewnienie jej suchości, gdyż wilgoć sprzyja powstawaniu odleżyn;
  3. właściwy dobór pościeli – powinna być miękka, bez zagnieceń.

Łóżko i materac są ważne w profilaktyce odleżyn

Skoro chory spędza w łóżku ponad 700 godzin miesięcznie, to musi mieć ono znaczenie. Sam mebel powinien umożliwiać dostęp do chorego z każdej strony. Natomiast w stosunku do materaca odpowiedniego dla obłożnie chorej osoby – wymagań jest więcej.

Box Mistral więcej niż materac – to wyrób medyczny

Materace Box Mistral są doskonałym przykładem tego, jakie powinny być materace stosowane w walce z odleżynami. Posiadają certyfikat CE.
Znakomite właściwości warstwy Mistral gwarantują brak wilgoci w materacu, co jest bardzo istotnym czynnikiem dla zachowania zdrowej skóry chorego.
Ergonomiczne właściwości materaców Box Mistral gwarantują ochronę przed obciążenia układu krążenia
co zapobiega przeciążeniu naciskowemu, które jest jedną z przyczyn powstawania odleżyn. Potwierdza to analiza ciśnienia wykonana przy użyciu specjalistycznej aparatury.

Nic nie zastąpi odpowiedniej opieki i częstej zmiany pozycji chorego, jednak materac Box Mistral, może zdecydowanie pomóc w zapewnieniu właściwej profilaktyki odleżyn.