Baner Wpisy3

Pozycja podczas spania wpływa na sen.

Badania nad snem obejmują wiele aspektów, także pozycję podczas snu.

 

pozycja_snu_infografika

 

Okazuje się, że bardzo ważne jest ułożenie kręgosłupa, dlatego zaleca się spanie na boku:
„Gdy zasypiasz, leżąc na wznak lub na brzuchu, Twój kręgosłup ugina się pod niewłaściwym kątem. Jeśli prześpisz tak całą noc, rano zapewne obudzisz się zmęczony i obolały”;
a także z ugiętymi nogami:
„…w kolanach i w biodrach. Nie musisz się zaraz składać jak scyzoryk, wystarczy lekko ugiąć. Taka pozycja stabilizuje ciało (nie odwrócisz się na brzuch ani na plecy) i zmniejsza ucisk na dyski kręgowe, dzięki czemu rano obudzisz się bez bólu pleców.”
źródło informacji

 

Materac Box Mistral niweluje problemy z kręgosłupem

Nowoczesne technologie wykorzystane do produkcji materaców Box Mistral eliminują problemy, z którymi stykają się użytkownicy mniej zaawansowanych technologicznie materaców. Specjalna elastyczna struktura tkaniny, która zawiera miliony mikro- sprężynek, łagodnie masuje ciało podczas odpoczynku i poprawia krążenie krwi.
Ergonomia to ogromna zaleta naszych materaców – warstwa Mistral podąża za ruchem ciała odkształcając się i powracając do pierwotnego kształtu. Tylko ten materiał potrafi rozbić siłę ciężkości na wiele małych sił.

 

Zrzut ekranu 2016-06-15 o 14.44.41

 

To wszystko oznacza właściwą podporę dla kręgosłupa i zdrowy sen – bez względu na to, jaką pozycje wybierzesz do zasypiania.