Baner Wpisy4

Czy do snu należy przygotować się?

Czy przygotowujemy się do jedzenia? No – tak, jeśli chcemy zdrowo i spokojnie zjeść to proces ten – choć fizjologiczny – wymaga od nas pewnych działań przygotowawczych.
Przede wszystkim przygotowania posiłku, albo udania się do restauracji J
Staramy się celebrować jedzenie, jeśli wiąże się ze szczególnym dniem, czy świętem rodzinnym. Bardzo podobnie powinniśmy myśleć o spaniu. Tym bardziej, że bez snu radzimy sobie znacznie krócej niż bez posiłku… Szybciej umrzemy niewyspani niż głodni.

Czy jest określony prawidłowy czas zasypiania?

Owszem. Jeśli zasypiamy kładąc się, czyli w niespełna pięć minut od położenia się na materacu – co chyba każdemu się zdarzyło – oznacza to, że jesteśmy przemęczeni. Prawidłowy czas zasypiania określa się na 10-15 min. Jeśli mamy problemy z zasypianiem, warto poszukać przyczyn, bo bezsenność może prowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem.

Co pomaga szybko zasnąć?

 1. Materac Box Mistral – bo spełnia najwyższe wymagania higieny i wygody
 2. Wyłączenie światła – koniecznie!
  Światło hamuje bowiem wydzielanie melatoniny, a to właśnie ona jest odpowiedzialna za uczucie senności, o czymm pisaliśmy w ostatnich artykułach.
 3. Brak pełnego brzucha
  Ostatni posiłek powinniśmy zjeść na 3-4 godziny przed snem, inaczej nasz układ pokarmowy nie odpocznie.
 4. Szklanka mleka lub melisy
  Nie należy jeść przed snem, ale wypicie szklanki mleka, czy ziół o łagodnym działaniu wyciszającym na pewno dobrze nam zrobi. Trzeba tylko uważać na ilość spożywanych płynów, by nie wstawać w nocy z powodu pełnego pęcherza.
 5. Ciepła kąpiel
  Najlepiej godzinę przed snem. Ciepła kąpiel działa jak szklanka ciepłego mleka, pomaga się rozluźnić mięśniom, co ułatwia zasypianie.

To tylko niektóre, ale ważne rytuały, które pomagają przygotować się do zdrowego i efektywnego snu.